Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Bouw uw eigen mussenflat

11-02-2009
leestijd 1 minuten
1747 keer bekeken
mussenflat.jpg
We zagen vanaf het terras van een restaurant in het buitenland, dat met nestmateriaal slepende mussen vrijwel onder elke van de onderste rij de dakpannen van het gebouw verdwenen. Vijftien, twintig misschien wel, gezellig in gemeenschap bouwend en broedend.
Omdat dat in Nederland niet kan omdat daar al die openingetjes dichtgestopt worden, bedacht ik MUSSENFLAT. Ik heb 7 nestkastjes in één ‘gebouw’ gemaakt. Allemaal volgens de regels en maten van onze “Vogelbescherming Ned.” De voorkant met de invlieggaten kan middels een pianoscharnier in zijn geheel open om het spul schoon te kunnen maken. Uiteraard zijn de bodems allemaal horizontaal gemaakt.    
Bekijk de bouwtekening en bouw uw eigen mussenflat.
                                                                                            
Materialen:
  • 18mM. watervast Hechthout
  • Schroeven   
  • Pianoscharnier 
  • Grond- en afdekverf voor de  buitenkant.
  • De hoek waaronder het gemaakt moet worden zal ter plaatse bepaald moeten worden. b.v. met een zwaaihaak.
Ingestuurd door M. v.d. Pavert uit Langbroek    
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor