Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Bosuilen Oisterwijk trotse ouders

  •  
23-03-2015
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
bosuil_04.jpg

© Fotograaf: pieterbj Kerkuilen van Beleef de Lente

Een week na het uitkomen van de eieren van het bosuilenkoppel in de Oisterwijkse Bossen en Vennen geeft een mooi beeld van de ontwikkeling van de jonge uiltjes. Vader en moeder vliegen af en aan om de hongerige snaveltjes te vullen.

Honger
Donderdag 12 maart kwam het eerste bosuiltje uit zijn ei gekropen , en een nacht later kwam er nog eentje bij. We zijn ruim tien dagen verder, en de jonge vogels hebben stevige trek. De aangelegde muizenvoorraad is al op.
Kikkerbillen
De uilskuikens krijgen gevarieerde voeding. Niet alleen muizen staan op het menu, maar op videobeelden is ook te zien hoe de jongen een kikker van hun moeder krijgen.
Takkelingen
Over ongeveer drie weken zullen de jongen uit de nestkast kruipen en hun eerste stappen in de wijde wereld zetten. Dan fladderen ze wat en gaan op een tak zitten, terwijl ze nog gevoerd worden door hun ouders. Dan worden ze geen kuikens meer genoemd, maar takkelingen.
Bekijk livebeelden en hoogtepunten op de website van Natuurmonumenten .
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor