Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Biologische geitenhouders dreigen over te stappen op gangbaar'

  •  
17-10-2008
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
geit_wit_01.jpg
Biologische geitenhouders dreigen weer over te stappen op de gangbare geitenhouderij als de huidige si­tuatie in de sector te lang aanhoudt. Dat vreest Gerrit Verhoeven, voorzitter van belan­genorganisatie de Groene Geit en zelf een van de grootste biologi­sche melkgeitenhouders van Ne­derland. Op dit moment is de gangbare geitenhouderij lonender dan de biologische. Verhoeven: "De helft van de biologische bedrijven draait boven de ei­gen kostprijs. Deze ondernemin­gen verkeren in de gevarenzone."
Volgens de jongste kostprijsberekening van het Louis Bolk Instituut be­draagt de berekende kostprijs in de biologische sector dit jaar ge­middeld ruim 80 cent per liter, bij 7% vet en eiwit. Daarmee zit er een gat van ruim 11 cent tus­sen kost- en opbrengstprijs. De gemiddelde opbrengst per liter ligt op bijna 69 cent. "Door de steeds stren­gere eisen, zoals volledig biolo­gisch voer, stijgen onze kosten en moeten we echt een betere ver­goeding hebben", aldus Verhoeven.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor