Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Belgische burgemeester: leger tegen everzwijnen

04-09-2009
leestijd 1 minuten
wild_zwijn_zwijnen_07.jpg
De burgemeester van het Belgische Beringen in Midden-Limburg wil het leger inschakelen om een everzwijnenplaag te bestrijden. Dat meldden Vlaamse media vrijdag.
,,Ik heb alleen nog vertrouwen in het leger om dit probleem op te lossen'', aldus burgemeester Marcel Mondelaers. Jagers en boswachters zijn volgens hem niet in staat de klus te klaren. ,,In twee jaar hebben ze slechts twee zeugen kunnen schieten'', aldus de burgemeester.
In de bosrijke gebieden rond Beringen leven zo'n 120 everzwijnen. Zo nu en dan zijn zij betrokken bij verkeersongevallen. Volgens de burgemeester blijft het daar niet bij: ,,Die beesten kunnen ook fietsers, wandelaars en kinderen aanvallen, gewassen vernielen en ziektes op varkens overbrengen.''
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor