Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Autobanden worden 'groener'

  •  
25-11-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
806907_on_road_03.jpg
Autobanden krijgen vanaf november 2012 een etiket met het brandstofverbruik, de geluidsoverlast en de wegligging bij nat weer. Autobezitters kunnen door dit 'ecolabel' kiezen voor milieuvriendelijker banden. Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een compromis met de EU-landen daarover.
,,Zulke maatregelen lijken klein, maar het effect is groot'', zegt Europarlementslid Judith Merkies (PvdA). ,,Weer een voorbeeld hoe de consument met een bewuste keuze kan meewerken aan een beter klimaat.''
Net als bij het Europese energielabel voor elektronische apparaten worden de banden opgedeeld in klassen, waarvan de groene klasse A het beste resultaat oplevert en rood, klasse G, de slechtste.
Het etiket is deel van een EU-pakket aan maatregelen om in 2020 minstens 20 procent minder energie te verbruiken in de hele Europese Unie. Banden veroorzaken ongeveer 20 tot 30 procent van het totale energieverbruik van een auto.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor