Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Asperges in de ruimte'

27-06-2008
leestijd 1 minuten
marsenmaan1_01.jpg
De bodem van Mars biedt mogelijkheden tot leven en lijkt bijvoorbeeld uitstekend geschikt voor de teelt van asperges. Dit zei de wetenschapper Sam Kounaves van de NASA donderdag.
Alles wijst erop dat de bodem op de planeet ,,leven mogelijk heeft gemaakt, maakt of zal maken''. Dit brachten Kounaves en zijn collega's s van het Amerikaans ruimtevaartagentschap NASA donderdag met onverholen opwinding naar voren. Zij analyseren de informatie die de instrumenten op of rond Mars de NASA bieden.
De Phoenix Marslander heeft eerder al ijs aangetroffen en werpt zich nu verder op de bodem van Mars. ,,De grond is vermoedelijk het soort dat je in je achtertuin hebt,'' aldus Kounaves. De Phoenix Marslander vindt niets giftigs. ,,Er is niets dat leven uitsluit,'' aldus Kounaves.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor