Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Amsterdam investeert 14 miljoen in groen

  •  
04-06-2008
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
amsterdam-parc-vondelpark_01.jpg
Amsterdam gaat versneld investeren in de aanleg en vernieuwing van de grotere parken, groene recreatiegebieden en buurtparken. Het college van B&W heeft dinsdag besloten daarvoor 14 miljoen euro beschikbaar te stellen.
Een aantal stadsparken met zogenoemde 'grootstedelijk allure' zoals het Vondelpark en het Bijlmerbos wordt gerenoveerd of vernieuwd. Groene gebieden aan de rand van de stad zoals de Tuinen van West, het Amsterdamse Bos, het Waterlandpark, het gebied rond de Amstel en het Diemerbos worden uitgebreid en opnieuw ingericht. Tevens zullen in 2008 de eerste buurtparken worden aangelegd.
De stad krijgt naast de bestaande parken meer groen in de wijken in de vorm van kleine parken en nieuwe bomen. Voor de aanleg van vijf of zes van deze zogenoemde postzegelparken is 3 miljoen euro beschikbaar gesteld. Inwoners van Amsterdam mogen meebepalen welke dit worden.
Daarnaast wordt een aantal nieuwere parken tot volwaardige stadsparken ontwikkeld: het Noorderpark, het Bijlmerpark en het Sloterpark. Ook andere parken binnen de ring zoals het Vondelpark en de Nieuwe Oosterbegraafplaats worden aangepakt. Deze parken worden zeer intensief gebruikt en als erg waardevol ervaren door de Amsterdammers.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor