Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Agressieve buizerd weer actief rond Dronten

31-03-2011
leestijd 1 minuten
66 keer bekeken
buizerd_15.jpg
Een agressieve buizerd die de afgelopen jaren regelmatig fietsers en hardlopers aanviel rond Dronten, lijkt weer actief. Dat zei een woordvoerder van Staatsbosbeheer donderdag. Een fietser kreeg onlangs de schrik van zijn leven toen het beest hem aanvloog.
Om andere recreanten te waarschuwen heeft Staatsbosbeheer waarschuwingsborden geplaatst langs het fietspad tussen de Dronterweg en het Lage-Vaartbos. Vorig jaar hield de vogel zich koest, maar in de jaren ervoor waren voorbijgangers regelmatig het doelwit. De aanvallen vinden altijd plaats in het voorjaar tijdens de broedtijd.
Volgens de zegsman heeft de buizerd een extreem grote territoriumdrang. Met een spanwijdte van ongeveer 1,2 meter en scherpe klauwen kan de vogel lelijke verwondingen veroorzaken. Voorbijgangers wordt bij een aanval geadviseerd rustig te blijven.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor