Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Advies: 3 jaar niet vissen in IJsselmeer

  •  
04-03-2014
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
52 keer bekeken
  •  
vissen.jpg
De visstand in het IJsselmeer, Markermeer en IJmeer is op zo'n ,,absoluut dieptepunt'' beland dat er de komende 3 jaar niet beroepsmatig moet worden gevist. Er is sprake van een aanzienlijke teruggang van het aantal vissen. De vis die er nog is, is zo jong en klein dat die jaren nodig heeft om door te groeien. Dat adviseert dinsdag een speciale bemiddelingscommissie die door de provincie Friesland was ingesteld.
De meren zijn volgens de opstellers van het rapport 'Masterplan Toekomst IJsselmeer' nagenoeg leeg. Het gaat onder meer om aal, karper, brasem, voorn en snoekbaars. Volgens de commissie kan pas na 3 jaar weer enige visserij worden toegestaan, maar dan nog met zeer beperkt gebruik van visnetten.
De visserij op het IJsselmeer en Markermeer is al vele jaren niet duurzaam: er wordt meer gevist dan er vis is, constateert de commissie.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor