Twee bemanningsleden van het Greenpeace-schip Arctic Sunrise zijn woensdag in Rusland aangeklaagd voor piraterij. Dat heeft het Russische persbureau Interfax woensdag bekendgemaakt. Het gaat om opvarenden met de Braziliaanse en Britse nationaliteit.
Ook Nederlanders aangeklaagd
Hoogstwaarschijnlijk gaat de aanklacht ook gelden voor de twee Nederlandse actievoerders Faiza Oulahsen en Mannes Ubels. Het is nog niet duidelijk wanneer zij de aanklacht te horen krijgen. Op piraterij staat in Rusland een celstraf van maximaal 15 jaar. In totaal zijn 30 bemanningsleden van de Arctic Sunrise gearresteerd.
Ongegrond
Het hoofd juridische zaken van Greenpeace International, Jasper Teulings, zei eerder dat een aanklacht voor piraterij ,,ronduit ongegrond'' is. Het zou Rusland er vooral om te doen zijn de Greenpeace-actievoerders zo lang mogelijk vast te houden hangende het onderzoek.
Arctic Sunrise
De onder Nederlandse vlag varende Arctic Sunrise werd bijna twee weken geleden geënterd. De dag voor de entering had Greenpeace met het schip ten zuiden van Nova Zembla actie gevoerd bij een boorplatform van het Russische bedrijf Gazprom om te protesteren tegen boringen door Gazprom en Shell op de Noordpool.
Update: Ook de Nederlandse Greenpeace-activisten Faiza Oulahsen en Mannes Ubels worden door Rusland verdacht van piraterij. Een woordvoerster van Greenpeace meldde dat woensdagmiddag.