Actievoerders Brussel laten banden 4x4's leeglopen
• 19-10-2005
• leestijd 1 minuten
Eigenaren van luxejeeps in België maken zich zorgen over wat een nieuwe trend kan worden: het laten leeglopen van de banden. Afgelopen weekeinde hebben anonieme actievoerders toegeslagen bij enkele tientallen 4x4's of SUV's (Sport Utility Vehicle), zoals de grote voertuigen heten. Op internet waarschuwen ze voor nieuwe acties.
De ,,Dégonflé's'' (leeglopers) of ,,les p3f'' (pfff) protesteren tegen de aanwezigheid van de terreinwagens in de stad, omdat ze in hun ogen te vervuilend en te onveilig zijn. ,,Ons voornaamste doel is het uitbannen van de 4x4's uit de stadsmilieus'', staat te lezen op de webstek
http://p3f.blogg.org
. De acties zijn overgewaaid uit Frankrijk, waar in steden als Parijs en Lyon eigenaren van luxejeeps al meermalen 's morgens moesten vaststellen dat de banden plat waren.
De Brusselse gemeente Vorst had dit weekeinde de Belgische primeur. Aanvankelijk leek het om slechts enkele auto's te gaan, maar inmiddels blijkt dat de banden van ongeveer veertig SUV's leeg waren.