
Wilde eenden
© Otze Folkertsma
Zes eendenhouderijen en twee vangbedrijven hebben boetes gekregen omdat ze eenden ruw vangen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Voor het onnodig lijden van de dieren moeten de bedrijven 1500 tot 4500 euro betalen. De hoogste boetes zijn voor de vangbedrijven, die gingen herhaaldelijk in overtreding.
De NVWA legde de straffen op na het ontvangen van undercoverbeelden van Animal Rights tussen augustus 2024 en januari 2025. De autoriteit concludeerde dat de eenden ruw werden gevangen en in kratten werden gedaan. Sommige dieren raakten langere tijd met hun kop bekneld.
De autoriteit deed onverwachte inspecties. "Wanneer wij erbij zijn, verloopt het vangen en laden zorgvuldig. Maar we zijn er vaak niet bij", zegt divisiehoofd Inspectie Jan Willem van der Ham. De beelden bewijzen dat er dan ruw en onzorgvuldig wordt omgegaan met de dieren. "Dat rekenen we de betrokken bedrijven zwaar aan" en daarom zijn er ook "stevige gesprekken gevoerd" met de bedrijven. Welke dat zijn, deelt de NVWA niet.
Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.