Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Aardgas haalt kolen in als energiebron

13-11-2018
leestijd 1 minuten
Gas - publiek domein

© Bron: piviso

Aardgas is in 2030 na olie de belangrijkste brandstof in plaats van kolen. Dat heeft het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorspeld in de World Energy Outlook 2018. Volgens dat zelfde rapport stijgt de vraag naar energie tussen nu en 2040 met meer dan een kwart, mits de wereld efficiënter met energie omgaat. Als dat niet het geval is, stijgt de vraag nog veel harder.
De vraag naar kolen daalt vanwege het vervuilende karakter van deze brandstof. Ook wint LNG (Liquefied Natural Gas) in populariteit. De vraag naar aardgas neemt volgens het agentschap jaarlijks met 1,6 procent toe. In 2040 zou het gebruik van aardgas 45 procent hoger zijn dan nu.
Bron: ANP

Meer over:

aardgas, energie
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor