Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Aantal gestrande dode dieren bleef in 2008 gelijk

18-03-2009
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_105334.jpg

© spitssnuitdolfijn

Op de Nederlandse stranden zijn in 2008 zo'n 150 dode dieren aangetroffen. Dit is hetzelfde aantal als in 2007, meldde de zeehondencrèche Pieterburen woensdag. Het opvangcentrum in het noorden van het land registreert al een aantal jaar alle strandingen.
Elke week spoelen er in Nederland zo'n drie dode zeehonden of bruinvissen aan op het strand. Als de dieren nog niet te ver ontbonden zijn, worden ze voor onderzoek overgebracht naar de zeehondencrèche.
Volgens een zegsvrouw is de grootste bedreiging voor vooral jonge zeehonden op dit moment de longworm. Op zich zijn de wormen geen probleem, maar de jonge dieren zijn verzwakt door de chemische vervuiling in de zee. Deze tast hun immuunsysteem aan.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor