Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Aalscholvers dood gegooid op Urk

02-06-2006
leestijd 1 minuten
114 keer bekeken
vv_newsimg_187974.jpg

© aalscholver

Urk wordt de afgelopen weken geteisterd door aalscholvers. Het gaat volgens fractievoorzitter Louw van der Zwan van de SGP om honderden vogels die voor overlast zorgen in en rond de singels van het dorp.
Geïrriteerde inwoners van Urk zouden een paar aalscholvers hebben opgeknoopt aan een brug, en kinderen zouden een aalscholver hebben gedood door het gooien van stenen.
Tijdens de raadsvergadering stelde de SGP voor om de aalscholvers te verjagen met een geluidsinstallatie waarop angstkreten van soortgenoten te horen zijn. Burgemeester Johan de Groot ging hier alleen niet op in. Wel riep hij de Urkers op de vogels niet meer te mishandelen.
Bron: Omroep Flevoland
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor