
Bas Hoeflaak, Ronald Goedemondt, Leo Alkemade en Jochen Otten maken samen het sketchprogramma Sluipschutters
© BNNVARA
Het zevende seizoen van Sluipschutters, het sketchprogramma van Jochen Otten, Bas Hoeflaak, Ronald Goedemondt en Leo Alkemade, staat op het punt van beginnen. Wat zijn de tien best bekeken fragmenten uit de afgelopen seizoenen?
‘Dit is geen misselijk wijntje hoor’, belooft een man (Bas Hoeflaak) met een bekakte stem aan zijn vrienden (mede-Sluipschutters Leo Alkemade, Ronald Goedemondt en Jochen Otten). Zij staan in een strak poloshirt wijn te drinken op een boot. Eén van hen (Alkemade) kan er duidelijk niet van genieten. Hij vindt het 'bocht' en gooit de volledige fles overboord. ‘Gast, wat doe je? Dat is een wijn van een rug, aaplul’, roept zijn vriend (Hoeflaak) boos. ‘Boeien, Ruurd. Ik proef kurk!’
Tijdens een vergadering komt Suzanne (Sanne Langelaar) zich voorstellen aan Alkemade, Hoeflaak, Goedemondt en Otten, die hier zichzelf spelen. Goedemondt stelt zich echter voor als ‘Donnie'. Wanneer Suzanne in gesprek is met de andere mannen, begint hij ineens te huilen. ‘Ik heet helemaal geen Donnie. Ik vond het gewoon een stoere naam.’ Suzanne troost hem, waarbij Goedemondt zijn gezicht diep in haar decolleté steekt. Trots steekt hij een duim op naar zijn collega’s, die daarop massaal beginnen te huilen.
Hans komt thuis en treft Thea aan op het gezicht van een man. 'Thea, op wiens gezicht zit jij daar?' Dat raad je nooit, antwoordt ze. Dan begint Hans met raden: 'Joep van hiernaast? Die nieuwe van je werk, Jeroen of zo? Heeft 'ie een bril op?'
De postbezorger komt een pakketje brengen. Het blijkt voor de buren te zijn. 'Ik vind het een beetje vervelend dat u nu helemaal uit bad bent gekomen voor een pakketje wat eigenlijk niet eens van u is.' Het maakt de vrouw niet uit. 'Ik moest er toch uit. Ik zat er al een hele poos in. Wil je de badkamer even zien anders?', vraagt ze. Hij stemt in.
Tijmen gaat op date met Mirjam. 'Spannend, ons eerste afspraakje', zegt Tijmen. Vervolgens vraagt hij aan Mirjam of ze opgewonden is. 'Nog niet, maar ik zou het wel op je kunnen, denk ik', antwoordt Mirjam. Vervolgens bespreken ze hoe hun lichaam er onder de kleding uitziet en zoenen ze. 'Je zoent echt lekker, maar toch weet ik het niet.'
'Mag ik een snoepje?', vraagt een meisje aan haar vader. 'Ik heb daar zininin', vertelt ze. Leo heeft ergens anders zininin.
Het zevende seizoen van Sluipschutters is vanaf 18 oktober wekelijks te zien op NPO 3 en NPO Start.