Tahmina Akefi: Dit is een aanslag op de menselijkheid"
Duizenden mensen lieten gisteren in de straten van Kabul hun stem horen voor de 27-jarige godsdienstlerares Farkhunda. Volgens de lokale autoriteiten was het de grootse demonstratie uit de geschiedenis van het land. De vrouw werd vorige week in de hoofdstad verbrand omdat zij een pagina uit de Koran zou hebben gescheurd.
Mensen hebben met stenen naar haar gegooid. Ze hebben haar geschopt en geslagen. Honderden deden eraan mee en duizenden mensen keken toe. Geen een van die beesten heeft een vinger uitgestoken om haar te helpen. Dat zegt journaliste en schrijfster Tahmina Akefi gemotioneerd in De Nieuws BV. Dit is niet een aanslag op een vrouw, maar een aanslag op de menselijkheid.
Mirwais Momand, directeur van de grootste zuivelfabriek in Kabul, maakte de protesten van dichtbij mee. Voor vandaag is er volgens hem weer een demonstratie in de hoofdstad gepland. Mensen zijn woedend en in shock. Ze kunnen niet begrijpen dat dit zomaar heeft kunnen gebeuren en willen dat de daders hard worden gestraft.
Personen in dit fragment:
- Mirwais Momand
- Tahmina Akefi