
Vanavond in Pauw & De Wit: de kleinere partijen gingen op bezoek bij Sybrand Buma. Hoe kijkt de rest van de Kamer naar de ‘positieve agenda’ van D66 en het CDA? Dat bespreken we met onder meer Jimmy Dijk, Sharon Dijksma en Halbe Zijlstra. Joyce Boverhuis peilde wat Nederlanders vinden van het tussenverslag. Over de houding van de NAVO ten opzichte van Poetin praten we met Han Bouwmeester en Stefan de Vries.
Kleine partijen over de plannen van D66 en CDA
Gisteren presenteerden Rob Jetten en Henri Bontenbal hun 'positieve agenda' voor Nederland. Vandaag is het de beurt aan de kleinere partijen: zij gingen op bezoek bij informateur Sybrand Buma om te laten weten of ze zich in de plannen van D66 en het CDA kunnen vinden. Aan tafel zitten SP-leider Jimmy Dijk, burgemeester en VNG-voorzitter Sharon Dijksma, voormalig VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra en politiek duider Elodie Verweij met het laatste politieke nieuws. En wat vindt de Nederlander eigenlijk van de plannen? Dat horen we van Joyce Boverhuis, die een peiling deed voor het EenVandaag Opiniepanel.
NAVO-overleg in Brussel
De ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen kwamen vandaag bijeen in Brussel. Opvallend was dat de VS slechts één onderminister afvaardigde naar het overleg. Dat roept vragen op over de Amerikaanse betrokkenheid bij het bondgenootschap, juist nu er opnieuw wordt gesproken over de oorlog in Oekraïne en de rol van Europa daarin. Brigadegeneraal Han Bouwmeester en Europa-correspondent Stefan de Vries schuiven vanavond aan om te bespreken wat de afwezigheid van de VS betekent voor de eenheid binnen de NAVO en de veiligheid van Europa.