Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Zendertjes opgehangen voor meer beweging

18-04-2016
leestijd 1 minuten
hardlopen-sporten-930x520
In Amsterdam zijn op openbare plekken zendertjes opgehangen in lantaarnpalen om zo beginnende hardlopers te motiveren. De 'beacons' geven de lopers feedback op hun prestaties en meten hoeveel ze bewegen, via een app. Maandag gaat het project van start.
Het experiment is een initiatief van de Hogeschool van Amsterdam, Inholland en de gemeente. Ze willen uitzoeken of sensoren en apps stadsbewoners meer kunnen laten bewegen. De beginnende sporters krijgen in het park of op straat feedback door een app die reageert op de beacons. Dat zijn kleine zendertjes die met mobiele apparaten communiceren via een Bluetooth-verbinding.
De beacons communiceren in dit project alleen met telefoons waarop de app is geïnstalleerd. De app registreert onder andere de afstand, de duur en de snelheid waarmee iemand beweegt. ANP
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor