Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Zaterdag in Kassa: heb je altijd recht op de zorg waar je om vraagt?

Gisteren
leestijd 2 minuten
2556 keer bekeken
fotoZainKassa

In het Overijsselse Almelo ontstond ophef toen kranten uitpakten met een opvallend bericht. Ouderen moeten sporten om recht te hebben op huishoudelijke ondersteuning. De gemeenteraad kwam direct in actie en nam een motie aan om daar wat aan te doen. Maar de wethouder bleek heel anders naar de zaak te kijken: sporten is gezond en dus een goede manier om ouderen sterker en vitaler door hun oude dag te helpen. Kassa duikt in de vraag: heb je altijd recht op de zorg waar je om vraagt? En wat doen gemeenten in tijden van groeiende zorgvraag en dalende budgetten? 

Wat zie je zaterdag 14 maart nog meer in Kassa (19.00 uur op NPO2)?

Gemeenteraadsverkiezingen

De gemeenteraadsverkiezingen staan voor de deur. Tijd om eens te duiken in de gemeentelijke belastingen (OZB, rioolheffing en afvalstoffenheffing) die blijven stijgen. In de studio Corine Hoeben, onderzoeker aan de Rijksuniversiteit Groningen.

Zij hebben uitgerekend hoe sterk die belastingen in de afgelopen raadsperiode in de gemeente zijn gestegen. Waar is de stijging het laatst en waar is de stijging juist het grootst?

Dubieuze ongediertebestrijders

Malafide ongediertebestrijders maken misbruik van de paniek bij consumenten door via professionele websites hoge bedragen te rekenen voor ondeskundig en soms zelfs illegaal werk. Achter de foto’s van 'lokale experts’ schuilt een netwerk van tussenpersonen, waarbij de bestrijder aan de deur niet de vakman is die op de website werd beloofd. 

Pesticiden op snoepgroenten

In een steekproef met snoepgroenten die PAN Nederland in november 2025 heeft uitgevoerd in opdracht van Kassa, zijn op 4 van de 20 onderzochte snoepgroenten restanten hormoonverstorende en PFAS-pesticiden gevonden.

Bij een nieuw onderzoek van PAN NL zijn er op maar liefst 11 van de 20 onderzochte snoepgroenten uit de vijf grootste supermarkten 17 verschillende soorten pesticiden gevonden.

Aan tafel Christine Teunissen van de Partij voor de Dieren. De PvdD heeft naar aanleiding van de uitzending in november Kamervragen gesteld aan de minister. Want hoe kan dit nou? Waarom lopen we in Nederland achter in de biologische landbouw? En hoe gaan we onze doelen behalen?

Belbus: Smoes na smoes

De moeder van Annelies kocht een scootmobiel bij Wim van Scootmobiel Plezier, een oude bekende van de Belbus. De scootmobiel zou Wim later weer voor Annelies haar moeder doorverkopen. Dat is alleen nooit gebeurd.

Annelies probeert de scootmobiel inmiddels al maanden terug te krijgen, maar Wim komt telkens met een nieuwe smoes. En dus wordt het nogmaals tijd voor de Belbus!

Kijk zaterdag 14 maart om 19.00 uur naar Kassa op NPO2

Blijf op de hoogte en volg Kassa ook op Facebook en Instagram en YouTube.

Wil je de nieuwsbrief ontvangen met consumentennieuws en alles over Kassa? Meld je dan hier aan.

En heb jij een prangende consumentenvraag? Stel je vraag dan op ons forum Vraag & Beantwoord en krijg advies.

Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor