Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. In september is Kassa weer terug op tv!

Werknemer krijgt stem bij faillissement

21-06-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
werken-man-930x520
Werknemers krijgen een stem bij de afwikkeling van het faillissement van hun bedrijf. Een voorstel van de PvdA hiervoor is dinsdagmiddag door de Tweede Kamer aangenomen.
Informeren en horen
Curatoren worden verplicht om werknemers van een bedrijf, bijvoorbeeld de ondernemingsraad, te informeren en te horen. Het personeel moet dezelfde informatie krijgen als de schuldeisers, zodat het beter voor zijn belangen kan opkomen.
Commissie van schuldeisers
Werknemers krijgen ook het recht om een vertegenwoordiger aan te wijzen voor de commissie van schuldeisers. Die kan dan proberen te voorkomen dat de werknemers maar overal aan worden overgeleverd.
Snel en goedkoop
Mede-indiener van het voorstel Jeroen Recourt: ,,Schrijnende gevallen zoals bij Scapino en Perry Sport hebben pijnlijk duidelijk gemaakt hoe een doorstart ertoe kan leiden dat personeel snel en goedkoop wordt geloosd. Met dit amendement geven we werknemers voor het eerst sinds het ontstaan van de faillissementswet in 1893 een centrale positie in het faillissementsrecht, en daarmee meer zekerheid.” ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor