Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

We vinden eten gewoon te lekker

04-01-2010
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
Fallback image for card
Ook Kassa onderzocht hoeveel mensen worstelen met mislukte dieetpogingen en overtollige kilo’s. Bijna 8000 mensen hebben meegedaan aan de Kassa-enquête over afslanken. 72% van de ondervraagden is vrouw en 28% is man. Van de mensen die de Kassa-enquête invulden heeft 87% wel eens gelijnd. En van deze groep heeft 85% meerdere afslankpogingen gedaan. De populairste diëten op dit moment zijn: Sonja Bakker, Weight Watchers en de diëtist. Bij afslanken gaat het maar om één ding: kilo’s verliezen! Van de ondervraagden is de helft tussen de 5 en 15 kilo afgevallen met het dieet. Maar het resultaat was helaas van korte duur. Want 68% is niet op het streefgewicht gebleven. Wat blijkt: we vallen massaal terug in ons oude eetpatroon, want we vinden eten gewoon te lekker!
Léontine van Meggelen, (sport)diëtiste bij Invorm, heeft hier een simpele verklaring voor. “Eten is op elke straathoek te koop. We eten teveel en bewegen te weinig. De grootste problemen zijn de tussendoortjes en het eten van te grote porties. De afgelopen 25 jaar zijn we steeds meer gaan eten. In de jaren 70 aten we in het weekend een klein zakje chips. Nu eten we een paar keer per week een hele familiezak chips leeg. Ook de candybars zijn de afgelopen jaren veel groter geworden. Mensen moeten bewust keuzes leren maken. Wat neem ik wel en wat laat ik staan.”
Dikmakers
Daarnaast zijn er ook veel dikmakers, die op het eerste gezicht gezond lijken. Denk bijvoorbeeld aan kaas, noten, sinaasappelsap of vruchtensapjes. Er zit ongelooflijk veel suiker in sinaasappelsap en een drinkpakje Roosvicee. In één klein pakje zitten wel 5 tot 6 suikerklontjes.
Volgens de nieuwe voedingsregels mag je nog maar 1 plak kaas per dag eten vanwege de hoeveelheid (ongezonde) verzadigd vet. En ook een eetlepel nootjes bevat zoveel calorieën, dat je wel een half uur stevig moet wandelen om die paar nootjes te verbranden.
Hierbij een lijstje hoe lang je moet bewegen om het aantal calorieën te verbranden:
Op de site caloriechecker kunt u zelf opzoeken hoeveel calorieën en vet erin uw voeding zit.
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor