Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Waarschuwing tegen dubieuze griepmedicijnen

04-11-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
pil.jpg
Criminele bendes bieden op internet medicijnen van dubieuze kwaliteit aan tegen de Mexicaanse griep. Dat zegt het Europees geneesmiddelenbureau EMEA. PvdA-Europarlementariër Judith Merkies pleitte er woensdag voor consumenten via informatiecampagnes hiertegen te waarschuwen.
Internetsites maken volgens Merkies misbruik van de paniek bij sommige mensen die niet tot de risicogroepen behoren die voor vaccinatie in aanmerking komen, maar toch een middel willen tegen de griep. Volgens haar is de helft van de medicijnen die op deze sites wordt aangeboden nep en bevatten ze soms zelfs schadelijke stoffen.
Merkies spreekt van een zorgwekkende toestand voor de consument. In het Europarlement ijvert ze voor regels die de verkoop van nepmedicijnen moeten tegengaan.
Bron: ANP

Meer over:

diginieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor