Vloeistoffen in 2013 weer toegelaten in vliegtuig
24-12-2009
• leestijd 1 minuten
De Europese Commissie heeft besloten dat passagiers weer vloeistoffen mogen meenemen in het vliegtuig. In de toekomst zullen de vloeistoffen gescand worden in plaats van verboden. Dat bericht De Standaard.
Vanaf april 2013 zullen de te veel meegenomen vloeistoffen niet meer in beslag worden genomen aan de veiligheidscontrole. Sinds 2006 moeten passagiers gebruikmaken van een plastic zakje waar alleen hoeveelheden tot 100 milimeter in mochten. In totaal mag je niet meer dan één liter in het zakje doen.
De huidige regeling vervalt in april 2010 en daarom werkten de lidstaten van de Europese Commissie al een tijdje aan een nieuwe regeling. Volgens Europarlementariër Saïd El Khadraoui is het de bedoeling dat alle vliegvelden in 2013 een scanner hebben geinstalleerd.
Bron:
De Standaard
In
mei 2009 maakte Kassa nog een item over de vloeistofregeling.