Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Verzekering rechtsbijstand in trek

31-07-2009
leestijd 1 minuten
3524192.jpg
Het aantal mensen met een rechtsbijstandsverzekering is sterk toegenomen. Vorig jaar had 48 procent van de huishoudens zo'n verzekering tegen nog geen 43 procent in 2006. Dit blijkt uit de jaarlijkse publicatie Verzekerd van Cijfers van het Verbond van Verzekeraars. Een woordvoerder van het verbond vermoedt dat de stijging veroorzaakt is door de onzekere economische situatie.
De rechtsbijstandsverzekeringen zijn vooral in trek bij gezinnen met kinderen onder de 18 jaar. Van die huishoudens had vorig jaar 58 procent zo'n verzekering, tegenover 51,5 procent in 2006. Dit soort verzekeringen kan onder meer van belang zijn bij ontslag, maar ook bij schade die wordt aangericht door kinderen of bij procedures tegen bedrijven wegens wanprestatie.
De onafhankelijke vergelijker Verzekeringssite.nl verwacht dat het percentage huishoudens met een rechtsbijstandsverzekering in 2009 nog hoger zal uitvallen, omdat in de eerste helft van dit jaar meer mensen op de site zochten naar zo'n verzekering.
Directeur Erik Hordijk van de site zegt dat veel verzekeraars na het afsluiten van de rechtsbijstandsverzekering voor de meeste conflicten een wachttijd hanteren van drie maanden: ,,Wij raden mensen daarom aan om een rechtsbijstandsverzekering tijdig af te sluiten. Als bijvoorbeeld een bedrijfsreorganisatie of ontslagprocedure al gaande is tijdens het afsluiten van de polis, behandelen verzekeraars de schade niet.''
Bron: ANP

Meer over:

diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor