Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

'Verplicht afdekken koelvak leidt tot hogere prijzen'

12-09-2007
leestijd 1 minuten
Fallback image for card
Het verplicht afdekken van de koel- en vriesvakken in de supermarkten zal leiden tot hogere winkelprijzen voor de consument. Dat heeft Miranda Boer van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel vandaag gezegd in Radio Kassa.
De Raad van State oordeelde vanochtend dat gemeenten de supermarkten mogen verplichten om hun koel- en vriesmeubelen af te dekken om zo energie te besparen. Volgens het CBL, dat spreekt namens de supermarkten, leidt deze uitspraak tot forse investeringen in nieuwe apparatuur en zal de financiering daarvan uiteindelijk worden doorberekend aan de consument.
De Raad van State berekende zelf dat de investeringen van de supermarkten in vijf jaar terug te verdienen zijn door de besparing op de energierekening. Prijsverhogingen zouden dus niet nodig zijn.
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor