Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

VanDrie neemt Alpuro over

18-11-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
58 keer bekeken
  •  
koe_en_kalf.jpg
Kalfsvleesbedrijf VanDrie Group neemt branchegenoot Alpuro Group over. Dat maakten beide ondernemingen woensdag bekend.
VanDrie verwacht dat de overname geen gevolgen zal hebben voor de werkgelegenheid binnen Alpuro.
De VanDrie Group is goed voor ongeveer 1,4 miljoen kalverslachtingen per jaar. Het bedrijf heeft een omzet van ongeveer 1,6 miljard euro en biedt werk aan 1700 mensen. De Alpuro Group telt 280 medewerkers, haalt een omzet van 240 miljoen euro en slacht 265.000 kalveren per jaar.
Beide bedrijven zijn in de jaren zestig begonnen op de Veluwe en werken met zogeheten ketenproductie. Zo heeft de VanDrie Group eigen kalveren die verzorgd worden door duizend kalverhouders. De Alpuro Group werkt op contractbasis samen met tweehonderd kalverhouders.
Beide bedrijven zeggen dat de concentratie bij inkoopcombinaties op de Europese markt sterk toeneemt en dat de inkopers vragen om grote hoeveelheden. Door de overname denkt de VanDrie Group sterker te staan in de Europese markt.
ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor