Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Vanaf volgend jaar gratis internet in trein

26-11-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
laptopintrein_groot.jpg
Het heeft even geduurd, maar vanaf volgend jaar gaan toch echt de eerste treinen rijden waarin reizigers gratis kunnen internetten. Verkeersminister Camiel Eurlings trekt daarvoor ruim 16 miljoen euro uit, 1 miljoen meer dan de Tweede Kamer eerder had afgedwongen.
Het grootste deel van de subsidie, 15 miljoen, gaat naar de Nederlandse Spoorwegen. Vervoersbedrijf Arriva krijgt de resterende 1,1 miljoen, zo heeft Eurlings donderdag gemeld. Met de gratis internettoegang wil hij het reizen per trein ,,nog aantrekkelijker'' maken. Volgend jaar rijden de eerste treinen met draadloze internetverbinding rond. In 2012 zijn alle treinen van Arriva en alle intercity's van de NS ermee uitgerust, aldus de minister.
De vervoerders zelf investeren hier ook in. Eurlings stelt als voorwaarde dat ze de internettoegang gratis aanbieden aan de reizigers. De NS worstelt al enkele jaren met de installatie van internet in de treinen.ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor