Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Vaccinaties tegen kinderziekten uitgesteld

11-11-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
naald_359x210_01.jpg
De vaccinatie van kinderen van 6 maanden tot en met vier jaar tegen kinderziekten wordt met een paar maanden uitgesteld. De reden is dat de vaccinatie tegen de Mexicaanse griep bij deze kinderen voorrang krijgt. Dat heeft een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dinsdag bevestigd.
De kinderen krijgen nu eerst de vaccinaties tegen de Mexicaanse griep aangeboden. Hun ouders krijgen volgende week een oproep van het consultatiebureau. Zij krijgen ook bericht dat de vaccinaties tegen kinderziekten met een paar maanden worden uitgesteld. Het gaat bijvoorbeeld om de prik tegen difterie, kinkhoest, tetanus en polio, de dktp-prik.
Het uitstel levert geen gevaar op voor de gezondheid van de kinderen omdat zij al in de eerste maanden van hun leven zijn ingeënt tegen de meest voorkomende kinderziekten. Dat biedt afdoende bescherming, aldus de woordvoerder.
Bron: ANP

Meer over:

diginieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor