Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Unilever schrapt 200 banen in Nederland

10-02-2016
leestijd 1 minuten
unilever-logo930x520
Unilever gaat werk op het gebied van onder meer IT verplaatsen naar het buitenland. Hierdoor vallen er in Nederland tweehonderd gedwongen ontslagen, maakte de was- en voedingsmiddelenfabrikant woensdag bekend.
Vooral dertigers getroffen
Vakbond FNV spreekt van een "massale uitverkoop van functies bij Unilever naar lagelonenlanden". De functies vervallen niet, maar worden overgeplaatst naar locaties als Mexico, Bangalore, Manila en Katowice. "De meeste getroffenen zijn dertigers, in IT-, finance- en accountingfuncties", zegt FNV-bestuurder Marjolein Dubbelaar. "Dit zijn veelal mensen met jonge gezinnen."
Begeleiding
Unilever zegt zich nog wel te zullen inzetten om de boventalligen naar nieuw werk te begeleiden. Bij de multinational werken in Nederland ongeveer 3200 mensen. Wereldwijd heeft Unilever ongeveer 175.000 medewerkers in dienst. ANP
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor