Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Toyota Nederland roept 27.000 auto's terug

14-11-2012
leestijd 1 minuten
toyota_logo_01.jpg
Toyota roept in Nederland ruim 27.000 auto's terug naar de garage, omdat er problemen met de stuuras en de waterpomp kunnen ontstaan. Het gaat om drie oude modellen van de Corolla, de Prius en de Avensis.
Maatregel
Dat heeft de importeur van Toyota's voor Nederland woensdag gemeld. De maatregel maakt deel uit van een wereldwijde actie waarbij de Japanse automaker in totaal 2,77 miljoen auto's terugroept.
Oproep per brief
Eigenaren van de Corolla (juli 2001-maart 2004), de Prius II (juni 2003-maart 2009) en de Avensis benzine (augustus 2002-oktober 2008) krijgen per brief een oproep om langs te komen voor een inspectie van de stuuras. Bij ruim 11.000 exemplaren van de Prius II wordt de waterpomp vervangen. Volgens de importeur zijn er in Nederland geen meldingen of ongelukken door de mogelijke gebreken bekend.
Klachten
Het hoofdkantoor van Toyota heeft naar eigen zeggen 400 klachten gekregen over slecht functionerende pompen. Een handvol mensen beklaagde zich over problemen bij het sturen.
Elektrische raambediening
Amper een maand geleden riep Toyota 7,4 miljoen auto's terug omdat de elektrische raambediening niet brandveilig was.
ANP

Meer over:

toyota, diginieuws
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor