Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Tevredenheid over Filevrije dag

09-10-2009
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
160274.jpg
De ANWB is tevreden over de Filevrije dag van donderdag. De nadruk lag dit jaar op Utrecht en omgeving. Door ongevallen ontstonden er in de ochtendspits toch flinke files in het midden van het land. ,,Maar het feit dat duizenden mensen bewust hebben nagedacht over alternatieve vormen van vervoer is positief'', aldus een woordvoerder. De avondspits was iets rustiger dan normaal, mede door het droge weer.
De ANWB riep donderdag uit tot de tweede Filevrije dag in Nederland. Vorig jaar was de eerste, toen op 9 oktober. De afgelopen weken werden bedrijven en hun medewerkers gevraagd mee te doen aan de Filevrije dag. De organisatie wilde overheden en bedrijven en hun medewerkers en klanten ervan bewust maken dat verandering van reisgedrag een grote bijdrage kan leveren aan de verbetering van de doorstroming in het verkeer.
Bij sommige bedrijven waren de parkeerterreinen maar voor de helft gevuld, werknemers werkten meer thuis of gingen naar een andere vestiging van hun bedrijf en er waren meer telefonische vergaderingen, meldde de ANWB. Bij telling in de ochtendspits bij de afslagen rond Utrecht werden minder auto's geteld.
,,Werkgevers, werknemers en overheid moeten nu echt eens met elkaar om de tafel zitten om te komen voor een oplossing van die files. Straks trekt de economie weer aan, komt er meer verkeer en gaat de ochtendspits naadloos over in de avondspits''. aldus een woordvoerder van de ANWB.
Volgens jaar komt er waarschijnlijk weer een Filevrije dag. (ANP)

Meer over:

diginieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor