Ik maak ALTIJD zelf mijn pindasaus van ongezoete pindakaas. Bij mij gaat er sambal (meestal badjak), jahé, djinten, bawang putih, sereh, kecap manis en natuurlijk een beetje garam in. Als 'vocht' gebruik ik ongezoete amandelmelk. Heb ooit 1x Wijko gekocht, vond het -sorry- 'NIET TE VRETEN'. Die andere merken ken ik alleen van naam.
Altijd zelf maken . Is lekkerder dan die fabrieks troep . Je moet eens lezen wat er voor troep in zit
Bij mij gaat er geen ketoembar in maar verse of gedroogde laos (wortel) bij. Verse 1 cm in plakjes op de hoeveelheid van een steelpannetje. Wanner klasr de laos eruit. Ik doe er ook nog een eetlepel tomatenpuree in. En inderdaad het recept was onzorgvuldig geplaatst.
"Inderdaad het recept was onzorgvuldig geplaatst" Klopt, het vernieuwd opgezette Kassa, is de oude Kassa niet meer. Door de gemaakt "lollige" opzet is het helaas een stuk minder geloofwaardiger geworden. En die Belbus presentator ....? Hebben ze geen kinderprogramma voor hem?
"En die Belbus presentator ....? Hebben ze geen kinderprogramma voor hem?"Nee zelfs de kleuterscholen wouden hem niet hebben.
LIDL satésaus is weliswaar niet getest, maar krijgt van ons gezin de EREprijs. (Over smaken valt niet te twisten)
En is in meerdere smaken te verkrijgen. Zitten zelfs meer pinda stukjes in dan in de andere merken maar wel vreemd is dat ze al eerder deze hebben getest bij KASSA!
Neem zelf ook altijd Wyko. Er is nog wel een verschil tussen de kant en klare variatie en de grote bakken die je nog moet aanlengen met water. De laatste is wat mij betreft de lekkerste. Is ook het beste houdbaar, want je neemt alleen wat je nodig hebt en de rest kan in de kelder. De kant en klare hoef je alleen maar op te warmen in bv de magnetron, maar is minder lekker.
Ik dacht hetzelfde, ineens staat er LAOS in het recept, zonder een éénheid erbij. En ... waar moet ik die 2 eetlepels ketjap manis uit de lijst, toevoegen?
Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!