De sociale huurwoningen in Utrecht worden voor 49 procent bewoond door mensen met een te hoog inkomen. Mensen met een inkomen lager dan modaal vinden hierdoor lastig een huis, zo staat in de Woonvisie van de gemeente Utrecht, een visie op de woningmarkt voor de komende tien jaar. De gemeentewoordvoerster bevestigt vrijdag een bericht hierover in de Volkskrant.
De wachttijd voor een sociale huurwoning is opgelopen tot ruim acht jaar. Mensen met een modaal inkomen hebben echter ook geen alternatief, zo stelt wethouder Harrie Bosch van Wonen. Er zijn in Utrecht weinig duurdere huurwoningen en koopwoningen zijn voor veel mensen onbetaalbaar.
De scheve verhoudingen in de huursector moeten worden aangepakt door meer binnenstedelijke nieuwbouw en betere doorstroming, zo staat in de Woonvisie. Bosch pleit er tevens voor dat er een inkomensgrens wordt ingevoerd voor het inschrijven op sociale huurwoningen.