Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Te dure' rechtsbijstand gaat op de schop

10-11-2018
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
rechtbank.jpg
De rechtsbijstand voor mensen die zelf geen advocaat kunnen betalen gaat op de schop. Mensen stappen nu veel te vaak naar de rechter, vindt minister Sander Dekker (Rechtsbescherming). De gesubsidieerde pro-Deo-advocaten kosten de overheid daardoor te veel.
Dekker wil dat pro-Deoadvocaten zich niet meer over alle zaken kunnen ontfermen. Een onafhankelijke instantie gaat beoordelen of gesubsidieerde rechtsbijstand nodig is. Wordt er een advocaat ingeschakeld, dan krijgt hij ook een vergoeding als het bij advies of mediation blijft en niet van een rechtszaak komt. Zulke oplossingen zijn vaak goedkoper.

Informeren

De minister verwacht het aantal rechtszaken ook te verminderen door burgers beter te informeren. Mensen moeten op internet voorbeeldbrieven en andere informatie kunnen vinden, maar kunnen ook terecht op een juridisch spreekuur in de buurt voor advies op maat.
Ook de overheid moet minder vaak naar de rechter stappen. Dat wil Dekker bereiken met een hogere 'straf' op ten onrechte doorprocederen. ANP

Meer over:

rechtsbijstand
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

BNNVARA LogoWij zijn voor