Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Strijd om recht speculoospasta te mogen maken

26-03-2010
leestijd 1 minuten
speculoos.jpg
In België woedt een conflict rond het recht om speculoospasta te produceren. Grootste producent van het populaire broodbeleg is Lotus Bakeries, dat in 2009 het octrooi op het product kocht en sindsdien andere producenten vraagt de productie van de pasta te staken. Enkele concurrenten weigerden dat en stapten naar de rechter, zo heeft de Vlaamse zakenkrant De Tijd vrijdag gemeld.
Speculoospasta, een smeerbare variant van speculooskoekjes, werd bedacht door twee deelnemers aan het Vlaamse tv-programma De Bedenkers. Zij vroegen octrooi aan op het product en verkochten dat vervolgens aan De Belgische koekjesproducent Lotus Bakeries.
Enkele concurrenten hebben een rechter in Gent gevraagd het octrooi van Lotus Bakeries ongeldig te verklaren. Volgens hen zou speculoospasta niet in aanmerking komen voor een octrooi. ANP
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor