Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Sint met record aan pieten naar Amsterdam

11-11-2009
leestijd 1 minuten
Sinterklaas_01.jpg
Amsterdam is een grote stad. Dat realiseert Sinterklaas zich ook en daarom neemt hij komend weekeinde een recordaantal zwarte pieten mee naar de hoofdstad. Meer dan 640 pieten helpen de sint met het uitdelen van cadeautjes en snoepgoed aan alle kinderen in Amsterdam.
De goedheiligman arriveert zondag in de hoofdstad, een dag nadat zijn pakjesboot in Schiedam voor het eerst in ons land is aangekomen. De intocht met een stoet aan praalwagens van wel een kilometer lang biedt kinderen een kijkje in het alledaagse leven van Sinterklaas en zijn pieterbazen. Zo zien ze onder meer hoe de post bij de sint aankomt, hoe pieten de was ophangen, dat er op de pakjeswagen nog druk wordt ingepakt en hoe pepernoten worden gebakken.
Het was eerder nog even onzeker of de intocht in Amsterdam wel kon doorgaan, omdat de organisatie die de intocht voor Sinterklaas regelt, met een groot financieel tekort kampte. Door de recessie haakten sponsors van het jaarlijkse evenement af. Maar nadat de Stichting Sinterklaas Intocht hierover de noodklok had geluid, meldden zich snel enkele geldschieters.
Bron: ANP

Meer over:

diginieuws
Delen:

Kassa

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor