Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Randstedeling moet vaker afrijden

21-06-2013
leestijd 1 minuten
automobilist_16.jpg
Bij autorijscholen in de Randstad halen duidelijk minder kandidaten na één keer afrijden hun rijbewijs dan elders in Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van NU.nl op basis van examencijfers van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
Slagingspercentage
De rijscholen in Randstadgemeenten met meer dan 100.000 inwoners hebben in 2012 een slagingspercentage van 41,8 procent, tegenover een landelijk slagingspercentage van 50,5 procent. In de vier grote steden (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht) is het slagingspercentage zelfs 38,5 procent.
,,Het is moeilijk te verklaren, maar wij hebben de indruk dat het komt doordat inwoners van de Randstad brutaler zijn dan de kandidaten uit de provinciale regio’s. Die zijn vaak serieuzer en langer bezig met hun rijopleiding", aldus een woordvoerder van het CBR. ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor