Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Politie nog niet goed met persoonsgegevens

08-12-2015
leestijd 1 minuten
politie-930x520
De politie springt nog steeds niet helemaal goed om met persoonsgegevens en andere informatie ten behoeve van onderzoek. Dat staat in een brief van politieminister Ard van der Steur aan de Tweede Kamer.
Verbeterplan
Er werd al gewerkt aan een betere naleving van de wet, maar er moeten nog aanvullende maatregelen worden genomen. Dat verbeterplan moet uiterlijk 1 maart 2016 gereed zijn.
”De samenleving is niet alleen gebaat bij een goede taakuitvoering door de politie, maar ook bij een zorgvuldige omgang met politiegegevens die voor die taakuitvoering noodzakelijk is. Veiligheid en het respecteren van de privacy zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden”, schrijft de minister.
Onvoldoende ondersteuning
Hij laat verder weten dat uit onderzoek blijkt dat “het beeld van een worstelende praktijk opnieuw wordt bevestigd”. De politie voldoet op verschillende punten niet aan de eisen, zoals voor de omgang met de bewaartermijnen voor de gegevens. “Dit komt mede doordat het verwijderen en vernietigen van gegevens uit diverse politiesystemen onvoldoende wordt ondersteund door de ICT’’.
ANP

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor