Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

'Paarse chips zijn gezond'

06-01-2009
leestijd 1 minuten
107 keer bekeken
320672.jpg
Schotse wetenschappers ontwikkelen gezonde aardappelen. De aardappelen zullen rijk zijn aan antioxidanten, maar hebben wel een vreemde kleur. Ze zijn namelijk paars.
De Schotse plantenwetenschappers van het Scottish Crop Research Institute (SCRI)  werken samen met Amerikaanse onderzoekers aan de aardappelen met de antioxidanten en het paarse pigment. 
Met de paarse aardappel in opkomst, kan friet en chips ook veel gezonder worden, aldus de onderzoekers.
Toegevoegde antioxidanten in voedingsmiddelen worden aangeduid met een E-nummer, welke door de Europese Unie erkent wordt. Ook komen antioxidanten van nature voor in bepaalde voedingsmiddelen. Antioxidanten in voeding zijn bijvoorbeeld vitamine C, vitamine E en citroenzuur en zijn te vinden in groente, fruit en noten.
Antioxidanten helpen mee aan een gezonde stofwisseling.
Bron: News.scotsman.com

Meer over:

diginieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor