Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Ozb: huizenbezitter betaalt meer dan afgesproken

04-03-2015
leestijd 1 minuten
Huizen_Amsterdam_17.jpg
De onroerendezaakbelasting (ozb), de belasting die elke huiseigenaar moet betalen, stijgt dit jaar sterker dan was afgesproken. Daarmee houden gemeenten zich niet aan de afspraak met het Rijk. Dat maakte de Vereniging Eigen Huis bekend.
Extreme stijgingen en dalingen
Sommige gemeenten voeren extreme ozb-verhogingen door, zoals Muiden (+44 procent), Veendam (+33 procent) en Boekel (+29,7 procent). In 29 gemeenten is sprake van een toename met 10 procent of meer.
In andere gemeenten zoals Alkmaar-Schermer (-30,4 procent) en Hardinxveld-Giessendam (-11,1 procent) gaat de ozb juist flink omlaag.
Afspraak was max. 3 procent
Volgens de Vereniging Eigen Huis stijgt de ozb dit jaar met gemiddeld 3,4 procent in vergelijking met vorig jaar. De afspraak was om de ozb dit jaar met maximaal 3 procent te laten stijgen. De organisatie blijft daarom aandringen bij de landelijke politiek voor een duidelijk maximum voor de stijging van de belasting op de eigen woning.
'Huiseigenaar is niet beschermd'
Directeur Rob Mulder van Vereniging Eigen Huis is niet te spreken over de ozb-verhogingen: "Huiseigenaren worden op geen enkele wijze beschermd tegen dergelijke lastenverzwaringen. Gemeenten kunnen de belasting op het eigen huis zomaar van het ene op het andere jaar met tientallen procenten verhogen. Dat moet veranderen." 

Meer over:

huizen, ozb, diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor