Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

NS in 2018 volledig over op groene stroom

15-05-2014
leestijd 1 minuten
trein_sneeuw_18.jpg
De Nederlandse Spoorwegen (NS) stappen in 2018 volledig over op groene stroom. Het spoorbedrijf heeft hiervoor een contract gesloten met energieleverancier Eneco. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. Het contract omhelst een jaarlijks verbruik van 1,4 TWh (terawattuur), ofwel 1,4 miljard kilowattuur. Dat is vergelijkbaar met het stroomgebruik van alle huishoudens van Amsterdam.
'Groen contract'
Volgend jaar moet de helft van de treinen al op groene stroom rijden. Volgens de NS en Eneco gaat het om - voor zover bekend - het grootste 'groene contract' ooit gesloten in Nederland. Ze wilden geen financiële details vrijgeven.
Grootste afnemer
De NS liet eind 2012 al weten een onderzoek begonnen te zijn naar de haalbaarheid van de overstap naar stroom opgewekt uit wind, zon, water en biomassa. Eneco kwam uiteindelijk naar boven als winnaar uit een aanbesteding voor het nieuwe stroomcontract voor het totale elektrische treinverkeer voor de periode 2015-2025. De NS heeft het contract afgesloten namens alle vervoerders op het spoor en is met een verbruik van 1,2 TWh verreweg de grootste afnemer.
De reiziger gaat volgens de NS niets extra's betalen voor de duurdere groene stroom. Dat komt doordat de treinen zuiniger zijn gaan rijden en minder stroom verbruiken.
Windmolens
De stroom die de vervoerders gaan gebruiken komt van nieuwe windparken die stapsgewijs in gebruik worden genomen in Nederland, Noorwegen, Zweden en België. De helft van de stroom komt uit Nederland en de andere helft uit het buitenland. ANP
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor