Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Nieuwe dienstregeling NS: spoorboekje telt meer vroege en late treinen

10-12-2025
leestijd 2 minuten
692 keer bekeken
ns_trein_20220905

De NS heeft de vernieuwde dienstregeling gepresenteerd. Deze gaat in op zondag 14 december. In het spoorboekje gaat op een flink aantal plekken de eerste trein van de dag eerder rijden. De laatste trein van de dag vertrekt op diverse trajecten later.

Vanwege deze aanpassingen raadt de NS reizigers aan om tijden van hun vaste trein te checken in de NS Reisplanner.

Voorbeelden van trajecten waarop reizigers een trein vroeger in de ochtend kunnen nemen of later in de avond/nacht, zie je in het overzicht hieronder: tekst loopt door na afbeelding.

ns treinen 2026

Hieronder volgen puntsgewijs enkele andere opvallende wijzigingen in de dienstregeling:

- Op werkdagen gaat NS de hele dag vier in plaats van drie intercity’s per uur rijden tussen Amersfoort Centraal en Deventer. Nu is dat alleen in de spits zo. Hiermee wordt de overstap op station Apeldoorn naar Zutphen verbeterd, net als de overstap op station Deventer naar Zwolle.

- Zeeland wordt beter bereikbaar en beter verbonden met Noord-Brabant. Voor reizigers van en naar Zeeland gaat er eens per uur rechtstreeks een trein tussen Vlissingen en Breda, Tilburg en verder rijden.

- De trein tussen Zwolle en Roosendaal rijdt eens per uur door naar Vlissingen. Die verbinding is onderdeel van een compensatiepakket van de overheid, omdat de beloofde verhuizing van een marinierskazerne naar Vlissingen niet doorgaat.

- Op het traject tussen Uitgeest en Amsterdam, de zogeheten Zaanlijn, rijden in de weekenden meer sprinters.

- Op het traject waar doordeweeks de "tienminutensprinter" rijdt, rijden op zaterdagen vier in plaats van twee sprinters per uur. Het gaat om het spoor tussen Den Haag Centraal en Dordrecht. De NS wil in de toekomst iedere vijf minuten een "citysprinter" laten rijden op dat traject. Daarvoor zijn eerst grote investeringen nodig in de infrastructuur.

- In 2026 rijdt dagelijks een extra Eurostar-trein tussen Amsterdam en Londen.

- In januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem.

Bron: Nederlandse Spoorwegen

Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor