Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Nieuwe anticonceptiepil met natuurlijk hormoon

02-06-2009
leestijd 1 minuten
132 keer bekeken
4568403.jpg
Medicijnfabrikant Bayer brengt dinsdag een nieuwe anticonceptiepil op de markt met een natuurlijk vrouwelijk hormoon. Volgens Bayer is dit de eerste pil in haar soort in Nederland. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bevestigt dat.
De pil heet Qlaira. Volgens Bayer geeft de pil minder bijwerkingen. Volgens het CBG kan dat pas definitief worden gezegd na langdurig onderzoek.
Qlaira geeft het hormoon estradiol af, een stof die ook door het vrouwelijk lichaam zelf wordt geproduceerd.
Een strip Qlaira bevat 26 pillen met een hormoon, en twee zonder werkzame stof. Daardoor is de kans dat vrouwen de pil vergeten in te nemen klein, verwacht de medicijnfabrikant.
Bron: ANP

Meer over:

diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor