NHG scherpt regels taxatierapporten aan
15-10-2009
• leestijd 1 minuten
Alleen huizen die getaxeerd zijn door een NHG-erkend taxatiebureau komen vanaf 1 januari nog in aanmerking voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat maakte de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW), die de NHG uitvoert, donderdag bekend.
De taxatiebureaus kunnen in aanmerking komen voor erkenning door NHG als ze voldoen aan een aantal ,,objectieve criteria''. De belangrijkste daarvan is een centrale toetsing op de juistheid van het uit te brengen taxatierapport.
Volgens directeur Karel Schiffer van de NHG zal het vooraf controleren en valideren van taxatierapporten door de erkende taxatiebureaus ,,een belangrijke bijdrage leveren aan het verder terugdringen van hypotheekfraude''. ANP