Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA. Op zaterdag 29 augustus is Kassa weer terug op tv!

Nederlanders ontdekken massaal Rijksmuseum

14-04-2014
leestijd 1 minuten
Rijksmuseum_05.jpg
Veel Nederlanders hebben het afgelopen jaar het Rijksmuseum voor het eerst bezocht of weer herontdekt na de opening vorig jaar april. Van de bezoekers zei 25 procent zelden of nooit in een museum te komen. In het openingsjaar trok het geheel herbouwde museum maar liefst meer dan 2,7 miljoen mensen. Dat zegt het Rijksmuseum maandag.
Waardering
Van de bezoekers komt 64 procent uit eigen land. Daaronder zaten vooral veel Friezen en Brabanders. De waardering voor het museum blijkt nauwelijks afhankelijk te zijn van inkomen, opleiding en leeftijd van de Nederlanders, blijkt uit onderzoek.
Buitenlandse bezoekers
Verder kwamen rond de 1 miljoen mensen uit het buitenland naar het vernieuwde Rijks. Dat is 30 procent meer dan voor de heropening. De grootste groep toeristen komt uit de Verenigde Staten, gevolgd door Duitsland. In totaal zagen bijna 361.000 kinderen uit binnen- en buitenland de Nachtwacht. ANP
Delen:

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor