Kassa

Nederland vordert hulpgeld terug

02-12-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
geld-euro-handvol_13.jpg
Nederland en zes andere donorlanden vorderen in totaal 280.000 euro aan hulpgeld terug van Tanzania. Dat meldt het Financieele Dagblad.
Dure auto's
Ons land wil 25.000 euro terug omdat Tanzaniaanse overheidsfunctionarissen dat geld hebben misbruikt voor de aanschaf van dure auto's en voor buitensporige dagvergoedingen. De donatie, die tussen 2009 en 2012 was overgemaakt, was juist bedoeld voor het verbeteren van de dienstverlening van de plaatselijke overheid in Tanzania.
Project opgeschort
Met het programma was in totaal 30,5 miljoen euro gemoeid. Het project is opgeschort en wordt volgens Buitenlandse Zaken ,,naar verwachting niet meer hervat''. De Tanzaniaanse overheid zou een aantal personeelsleden op non-actief hebben gesteld.
Donorlanden
De andere donorlanden waren België, Finland, Zweden, Ierland, Duitsland en Japan.
ANP/Financieele Dagblad
Delen:

Praat mee

Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.

avatar

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!