Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Montis-bank al na paar maanden vol plooien

18-01-2010
leestijd 2 minuten
124 keer bekeken
Fallback image for card
Ruud Janssen uit Bavel is al jaren fan van Montis-meubelen. Zo heeft hij een Montis-bank een Montis-poef, een Montis-tafeltje en Montis-stoelen. Toen de vorige Montis-bank van Ruud, een benk, begon te slijten, ging hij op zoek naar een nieuw model.
Zijn oog viel op de lima. Ruud koopt de bank bij Segeren van Tilburg in Breda voor 1995 euro. Maar na een paar maanden vertoont de bank veel plooien. En aan de rechterkant ontstaat een vouw die almaar dieper wordt.
Ruud is er niet gerust op en gaat terug naar de winkel. Die besluit de bank te laten repareren. Maar wel onder de merkwaardige voorwaarde dat Ruud het vervoer van de bank zelf moet regelen en betalen. De bank wordt vervolgens twee keer tevergeefs gerepareerd, hij komt namelijk terug met dezelfde plooien en vouw. De winkel geeft de fabrikant de schuld. En als Ruud bij de fabrikant aan klopt verwijst die terug naar de winkel. En beide houden dit stug vol. Ruud zit er tussenin, wordt van het kastje naar de muur gestuurd en het probleem wordt niet opgelost!
Tijd voor een deskundig oordeel. En daarom stuurt de Belbus schade-expert Harry Alderden van CED Nomex langs bij Ruud. Harry onderzoekt de bank grondig en komt tot de volgende conclusie. Er is sprake van een 'glee': een naad in het binnenwerk die de stof naar binnentrekt. En daardoor ontstaat de extreme plooivorming. Harry concludeert ook dat de twee reparaties niet goed gelukt zijn.
Als Harry en Ruud langsgaan bij de winkelier, blijkt dat hij zich blijft verschuilen achter de fabrikant van de bank. Gelukkig is hij uiteindelijk toch bereid Verantwoordelijkheid te nemen. Ruud krijgt een nieuwe bank, maar de gemaakte kosten worden helaas niet vergoed. En Montis, de fabrikant van de bank, laat Kassa weten het te betreuren dat de reparaties niet afdoende zijn geweest. Want Montis staat "te allen tijde garant voor het product en acht zich daarvoor verantwoordelijk."
 
Als u de Belbus ook nodig heeft, kunt u schrijven naar Postbus 3000, 1200 CZ in Hilversum, of mailen naar belbus@vara.nl.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Al 100 jaar voor