Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Meer toezicht op importeurs groente en fruit

15-05-2012
•
leestijd 1 minuten
•
groente-supermarkt_14.jpg
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) gaat het toezicht op importeurs van exotische groenten en fruit verder verscherpen. Bij steekproeven in 2010 en 2011 bleek dat vooral producten die van buiten de EU worden geïmporteerd de norm voor bestrijdingsmiddelen soms wordt overschreden.
Van de circa 8000 monsters die in totaal werden onderzocht, was in 42 gevallen sprake van overschrijding. Gezondheidsrisico's waren daardoor niet uit te sluiten. Waar mogelijk zijn deze partijen uit de handel gehaald of is de import geblokkeerd, zo heeft de NVWA dinsdag laten weten.
De risico's doen zich vooral voor bij exotische producten als tropische vruchten en kruiden uit Suriname, Vietnam en Thailand. Een overschrijding van de wettelijke norm voor bestrijdingsmiddelen betekent overigens niet dat er bij consumptie altijd direct gevaar is voor de gezondheid. De norm is erop gericht dat telers niet meer van het spul gebruiken dan nodig is.
ANP

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor