Logo Kassa
Het consumentenplatform van BNNVARA.

Medicijn tegen borstkanker

07-01-2009
•
leestijd 1 minuten
•
4038045.jpg
Er is een vaccin tegen borstkanker ontwikkeld door Amerikaanse wetenschappers van de universiteit van Arkansas. Naar verwachting zullen zij dit voorjaar beginnen met klinische testen.
Het vaccin zou ervoor zorgen dat het lichaam antistoffen gaat produceren. Deze antistoffen bestrijden de kankercellen in de borst.
Bij het testen van het vaccin zullen eerst een groep vrouwen met borstkanker behandeld worden. Deze test zal ongeveer vier tot zes maanden duren. In de tweede groep zullen ook vrouwen getest worden die in het verleden borstkanker hebben gehad. Bij deze vrouwen is het risico groter dat de ziekte terug zal keren.
Als de resultaten van de klinische testen positief uitpakken, zal het vaccin gebruikt worden naast de bestaande behandelingen, als chemo- en radiotherapie.
Bron: Gezondheidsnet.nl

Meer over:

diginieuws

Reacties (0)

Kassa nieuwsbrief

Meld je snel en gratis aan voor de Kassa nieuwsbrief!

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor